Oferta

Oferujemy Państwu zabiegi mające różnoraki charakter, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i wysokiej klasy preparatów do pielęgnacji stóp. Zwracamy szczególną uwagę na przestrzeganie zasad higieny. Narzędzia są każdorazowo dezynfekowane, myte w myjce ultradźwiękowej i sterylizowane.


Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy to zabieg kierowany do osób ze schorzeniami stóp, diabetyków oraz chorobami niedokrwiennymi kończyn dolnych. Pozwala pozbyć się bolesnych odcisków, modzeli czy nadmiernie zrogowaciałego naskórka jak również skorygować płytkę paznokciową.
Wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu profesjonalnego sprzętu, skalpela czy dłuta z użyciem najlepszych preparatów do specjalistycznej pielęgnacji.

Zabiegi na stopach cukrzycowych, miażdżycowych

Pacjenci z SSC i miażdżycowej wymagają całkowitej koncentracji zarówno ze strony właściciela jak i podologa. W stopie cukrzycowej dochodzi do wielu zmian zwyrodnieniowych w obrębie skóry, przydatków, tkanki podskórnej, mięśni, stawów i kości. Pojawia się upośledzenie wzrostu paznokci, staje się ona pogrubiała i zdeformowana. W miejscach zwiększonego nacisku powstają nadmierne zrogowacenia, często sączące i pękające modzele. Zaniedbania ze strony pacjenta mogą doprowadzić do rozwoju owrzodzeń. Bardzo ważne jest więc wdrożenie odpowiedniej profilaktyki, szerzenie świadomości istniejących zagrożeń. Co kilkadziesiąt sekund dochodzi do amputacji spowodowanej powikłaniami cukrzycy.

Korekta wrastających paznokci, zakładanie klamer ortonoksyjnych

Polega na rozpoznaniu przyczyny i dobraniu odpowiedniej terapii ( protektory, usunięcie stanu zapalnego, tamparada lub dobór odpowiednich klamer ortonoksyjnych ). Wrastające paznokcie powodują obrzęk, bolesność wałów okołopaznokciowych i zaczerwienienie. W miarę wrastania zmiany ulegają nasileniu co powoduje powstawanie ziarniny. Nieleczone prowadzą do zakażeń bakteryjnych, grzybiczych, zanokcicy, a nawet martwicy kości palucha.

Zadaniem klamer jest spłaszczenie płytki, zmiana toru wzrostu paznokcia lub uniesienie płytki z wałów. Ta bezbolesna i nieinwazyjna metoda przynosi trwałe efekty profilaktyczne, a w cięższych przypadkach zapobiega operacji. Efekty założenia klamry są szybko odczuwalne i widoczne. Zmniejszony stan zapalny oraz brak bólu. Zakłada się je na okres kilku miesięcy.

Usuwanie odcisków, modzeli

Odcisk ( clavus ) powstaje w wyniku reakcji obronnej skóry na długotrwały miejscowy ucisk, tarcie. Tworzą się głównie na górnych powierzchniach palców stóp, powierzchniach stycznych, czubkach palców. Często warstwa rogowa, która nie może się oddzielić powoduje powstawanie rdzenia. Jeśli odcisk przejdzie w stan zapalny powstaje ból. Często zdarza się, że dokuczliwe odciski zakończone rdzeniem trzeba usuwać częściowo, pojawiając się u podologa kilka razy.

Modzel ( tyloma ) to bardziej ograniczone zgrubienie warstwy rogowej naskórka. Wygląda jak plackowata narośl o żółtawym zabarwieniu. Często mylone z odciskami, nie posiadają rdzenia. Powstają w miejscach podparcia na wyniosłościach kostnych w wyniku nieprawidłowości anatomicznych stopy ( piętach, czubkach palców, powierzchniach bocznych ). Nieusuwane mogą powodować silny ból, powstawanie ran i owrzodzeń, szczególnie u osób z zaburzeniami układu krążenia, diabetyków. Niezbędna jest wówczas regularna pielęgnacja, odciążanie opracowanych zmian.

Do głównych przyczyn powstawania modzeli, odcisków i nagniotków możemy zaliczyć:

  • noszenie zbyt wąskiego obuwia
  • deformacje ze strony układu kostno-stawowego
  • wysokie obcasy
  • dolegliwości układu krążenia

Zabiegi na stopach łuszczycowych, grzybicznych, rogowiec

Łuszczyca - niezakaźne schorzenie jest chorobą autoimmunologiczną, którą nie można się zakazić. Pojawia się na płytce jako dołki, bruzdy, zagłębienia, często występuje rogowacenie łożyska i onycholiza. Płytka ma brunatne zabarwienie. Przeprowadzenie zabiegu polegającego na delikatnym złuszczeniu, bądź odbudowaniu powierzchni płytki znacznie poprawi jej wygląd. Zmianom paznokciowym często towarzyszą zmiany skórne.

Grzybica - zakaźne schorzenie wywoływane przez grzyby. Infekcje te najczęściej mają charakter przewlekły i wieloletni. Leczenie grzybicy wymaga współpracy z lekarzem dermatologiem. Oprócz środków zaleconych przez lekarza należy mechanicznie usunąć fragmenty grzybiczo zajętej płytki lub naskórka, co skróci czas leczenia. Grzybicy nie należy bagatelizować - może ona rozprzestrzenić się na całe stopy, bądź inne partie ciała.

Profesjonalne opracowanie zmian pozwala zahamować rozwój schorzeń i przywrócić stopom zdrowy wygląd. Podolog wspólnie z dermatologiem pomaga zmniejszyć objawy.

Rogowiec - nadmierne rogowacenie skóry dłoni i stóp ma charakter genetyczny, więc jest chorobą dziedziczną. Występuje wiele odmian rogowca. Najczęstszą odmianą jest mutacja genu odpowiedzialnego za produkcję keratyny. Występuje wyłącznie na stopach i dłoniach. Skóra ma kolor żółtawo-woskowy, bądź szary. Robi się gruba, twarda, a nawet wilgotna i śliska. Duże zrogowacenia mogą pękać tworząc głębokie rozpadliny. Taki stan skóry sprzyja infekcjom grzybicznym i bakteryjnym. Nadmiar skóry trzeba regularnie usuwać. Niezbędne jest przestrzeganie codziennych zasad higieny.

Zabiegi na suche, pękające pięty

Hyperkeratoza – pogrubienie warstwy rogowej naskórka, związane z nadmiernym rogowaceniem. Nadmierne rogowacenie pięt oraz zespół pękających pięt często wiąże się z suchością skóry ( zaburzenia w obrębie płaszcza hydrolipidowego ). Może dotyczyć wybranych miejsc, bądź obejmować całą stopę. Obumarły naskórek ma żółtawy odcień, czasami brudnoszary, może być bardzo kruchy, łuszczący się bądź spękany co spotykamy w zespole pękających pięt.

Przyczyny mogą być różne: źle dobrane obuwie, zaburzenia hormonalne, reumatyzm, cukrzyca, niedobór witaminy A, nieprawidłowe ułożenie szkieletu kostnego, a co za tym idzie deformacje w budowie stopy. Zabiegi na piętach mają poprawić kondycję skóry przez usunięcie skalpelem zrogowaciałego naskórka z użyciem odpowiednich preparatów. Często niezbędne staje się nałożenie maści.

Wizyty domowe